magnetické Šachy a Dáma hra 2v1

Nový produkt

235Kč s DPH

magnetické Šachy a Dáma hra 2v1. Hrací deska, 16 bílých a 16 černých kamenů, 12 bílých a 12 černých kulatých plochých hracích kamenů.

Více informací

7 ks

Share :

Množstevní slevy

Počet Sleva Ušetříte
12 5% Až do 141Kč
24 7% Až do 395Kč
48 9% Až do 1 015Kč
Šířka [cm] 26
Délka [cm] 26
Výška [cm] 0.70
Hmotnost [kg] 0.70

Šachy magnetické

Stolní hra 2v1

Šachy a dáma

szachy magnetyczne

Sada obsahuje:


1 hrací plocha pro šachy a dámu,

16 bílých a 16 černých kamenů


Pravidla hry:
Cíl hry Každý hráč se má svou strategií pokoušet zasadit protivníkovu králi mat.
Otevřeme krabičku, čímž si vytvoříme hrací desku. Po obou stranách šachovnice jsou dvě zásuvky, do nichž ukládáme figurky během hry a nebo po jejím skončení. jednotlivé figurky jsou opatřeny magnety, takže jde o cestovní hru, kterou ocení i (a nebo především) vyspělí šachisté.

Průběh hry:
Hráči losují, kdo začíná. Ten, kdo hraje bílými figurkami, začíná. Deska je položena tak, aby v levém dolním rohu bylo černé pole, a aby vpravo tvořilo poslední okénko bílé pole. Jednotlivé figurky hráče s bílými kameny jsou postaveny takto: v levém dolním rohu (tmavé pole) je umístěna věž, vedle ní stojí kůň, vedle koně střelec, následuje dáma, král, druhý střelec, druhý kůň a druhá věž. V řadě PŘED těmito figurami stojí 8 pěšců. Obdobné rozestavení figur má u černých kamenů i protější hráč, s tím rozdílem, že je zrcadlové. Ze svého pohledu tedy nemá krále vpravo, ale vlevo, dámu nemá vlevo, ale vpravo. Ostatní figury mají stejná místa jako u prvního hráče. Hráč, který je na řadě, táhne jednou z figurek podle následujících pravidel, která uvádíme jen pro hrubou orientaci. Pro šachovou hru, která je velmi složitá a má spoustu strategických variant, existuje rozsáhlá literatura. V té si můžeme doplnit své mezery. Král - táhne vždy o jedno pole a to v libovolném směru. - táhne vždy o jedno pole a to v libovolném směru. Dáma - je nejsilnější figurou a může táhnout v libovolném směru, o libovolný počet polí. - je nejsilnější figurou a může táhnout v libovolném směru, o libovolný počet polí. Věž - táhne vždy buď vodorovně nebo kolmo o libovolný počet polí. - táhne vždy buď vodorovně nebo kolmo o libovolný počet polí. - táhne vždy diagonálně, tedy šikmo, o libovolný počet polí (jeden se tedy posouvá vždy jen po bílých, druhý po černých diagonálách). - táhne vždy diagonálně, tedy šikmo, o libovolný počet polí (jeden se tedy posouvá vždy jen po bílých, druhý po černých diagonálách). Kůň - má zvláštní nebezpečné skoky - přeskakuje vždy o jedno pole vodorovně nebo kolmo, s tím, že skok ukončí na políčku, které je šikmo vlevo nebo vpravo, má zvláštní nebezpečné skoky - přeskakuje vždy o jedno pole vodorovně nebo kolmo, s tím, že skok ukončí na políčku, které je šikmo vlevo nebo vpravo. Pěšák - (či pion nebo pěšec) táhne vždy jenom o jedno pole, a pouze vpřed. Pokud se šikmo od něj, a to vpravo nebo vlevo vpředu nachází cizí figura, může ji "sebrat". V prvním tahu z výchozí pozice, může postoupit o dvě pole. Projde-li celou šachovnicí, až na poslední pole protivníka, může se proměnit v libovolnou figuru. (či pion nebo pěšec) táhne vždy jenom o jedno pole, a pouze vpřed. Pokud se šikmo od něj, a to vpravo nebo vlevo vpředu nachází cizí figura, může ji "sebrat". V prvním tahu z výchozí pozice, může postoupit o dvě pole. Projde-li celou šachovnicí, až na poslední pole protivníka, může se proměnit v libovolnou figuru. Jestliže se figura na své cestě bitevním polem dostane na místo obsazené protivníkem, může příslušnou pozici obsadit a protivníka vyhodit.

Konec hry:
Hra končí, jestliže se král některé strany dostane do pozice, z níž není úniku. Je ohrožen, že by byl vyhozen v příštím tahu. Této situaci se říká "mat". - táhne vždy o jedno pole a to v libovolném směru. - je nejsilnější figurou a může táhnout v libovolném směru, o libovolný počet polí. - táhne vždy buď vodorovně nebo kolmo o libovolný počet polí. - táhne vždy diagonálně, tedy šikmo, o libovolný počet polí (jeden se tedy posouvá vždy jen po bílých, druhý po černých diagonálách). - má zvláštní nebezpečné skoky - přeskakuje vždy o jedno pole vodorovně nebo kolmo, s tím, že skok ukončí na políčku, které je šikmo vlevo nebo vpravo. - (či pion nebo pěšec) táhne vždy jenom o jedno pole, a pouze vpřed. Pokud se šikmo od něj, a to vpravo nebo vlevo vpředu nachází cizí figura, může ji "sebrat". V prvním tahu z výchozí pozice, může postoupit o dvě pole. Projde-li celou šachovnicí, až na poslední pole protivníka, může se proměnit v libovolnou figuru.

Dáma
Hrací pole je plocha hrací desky se střídajícími se bílými a černými políčky. Je to stejné hrací pole, na kterém se hraje hra šachy. 12 bílých a 12 černých  hracích kamenů patří ke hře Dáma.
Cílem hry je vzít protihráči pokud možno všechny možnosti k tahu, tzn.všechny kameny protihráče vyhodit a nebo blokovat.

Vhodné pro děti od 8 let.

Rozměry: 26cm x 26cm x 0.7cm

Rozměry balení: 38cm x 34cm x 4cm

Hmotnost: 0.70 kg

magnetic chess

Šachy a dáma

magneticke sahy

10 dalších produktů ve stejné kategorii: